Žij život skrze zážitky. Aneb jak Worldee dobrodružství začalo

Jaký je tvůj cestovatelský sen? Chytit polární záři, pozorovat půlnoční slunce, uvařit si lokální recept u rodinky v Černé hoře, projet se na koni s Mexikáncema při západu slunce sopečnou krajinou, kde na turistu nenarazíš, zatančit si flamengo s místními ve Španělsku nebo něco jiného? Ať už jsou tvé sny jakékoliv, Worldee vzniklo přesně proto, aby ti je všechny splnilo. Projdi s námi naší cestu od úplného začátku.

Jak, kdy, kde a proč  se začal ten cestovatelský příběh psát?

Byl jednou jeden mladý podnikatel, který již v 15ti letech věděl, že chce realizovat své vlastní nápady a tvořit projekty, které budou jednou pomáhat mnoha lidem. Proto se rozhodl, že místo klasických brigád začne objevovat možnosti světa byznysu a začal s prodejem přes internet. Z malého projektu se nakonec stal e-shop s módou z celého světa s obraty v milionech korun. I když tento mladý kluk ještě nemohl podnikat a oficiálně vše řešil přes svého otce, získal díky tomu první zkušenosti s byznysem a vedením firmy.

Tyto zkušenosti pak promítl do svého dalšího projektu, kterým byla zážitková agentura na jízdu ve sportovních autech. V 18 letech, asi týden poté, co náš mladý podnikatel obdržel řidičský průkaz, si šel jednu takovou zážitkovou jízdu vyzkoušet. A tak se projel v jeho vysněných autech Lamborghini Gallardo a Audi R8 – sen snad každého kluka, že? Avšak on se v nich nechtěl projet, kvůli tomu, že se jednalo o luxusní auta, ale kvůli tomu nenahraditelnému zážitku ze samotné jízdy. V tu chvíli si řekl, že tyto emoce chce dopřát více lidem, kteří obdivují podobná auta na ulici, věší si plakáty v pokoji a sní, že jednou také taková budou řídit. Místo toho, aby seděli doma, mohou si svůj sen splnit. Nemusíte být přece slavný fotbalista, abyste mohli řídit sporťáka. O dva roky později vzal své našetřené peníze, k tomu pár úvěrů a koupil si Ferrari F430, první z několika aut, které později společnost SportDrive.cz měla pro zákazníky k dispozici. Za 9 let fungování se firma stala největší agenturou tohoto typu v Česku a na Slovensku s desítkami tisíc odbavených klientů a desítkami milionů v obratu. 

„Život je potřeba žít skrze zážitky“,

říká Tom, který našel své životní poslání právě v tom pomáhat lidem nevšední a autentické zážitky získávat. Vždycky si uvědomoval, že ne všichni mají v životě takové štěstí, aby jim toto bylo umožněno, a tak se svými dvěma dobrými kamarády založil neziskovou organizaci Brave Bear, která se specializuje na organizaci zážitků pro děti z dětských domovů a klokánků. Organizace pro děti pořádá dětské dny, bere je do divadla, do kina nebo je například učí anglicky.

Tomův sen byl ale vytvořit projekt, který by měl celosvětový dopad, což jeho dosavadní projekty nesplňovaly, a tak se rozhodl posunout zase o něco dál. Těmi nejsilnějšími zážitky v Tomově životě nebyla radost z koupě nové televize nebo auta, ale byly to vždy ty cestovatelské zážitky. Proto není divu, že se spojila jeho vášeň pro podnikání a cestování do jednoho projektu, do Worldee, který má za účel pomáhat cestovatelům z celého světa jednoduše a autenticky objevovat svět. A uhodnete, kde tento projekt koncem roku 2017 vznikl? Ano, bylo to (autenticky) na cestách. Upřímně, ty nejlepší nápady vznikají mimo 4 stěny a tady se to jen potvrzuje.

Celý nápad se pak doformoval během cesty do Keni, kde se Tom ujistil, že podobný projekt by opravdu mohl pomoci spoustě lidem. V Keni totiž prožil tolik nezapomenutelných momentů, od objevování krás africké přírody, po uspořádání olympiády pro desítky dětí. Vzpomínky na tuto cestu v podobě zážitků a fotografií, ale neměl, kde uchovat, a tak ho napadlo vytvořit cestovatelský deník. Platformu, která propojí mapu s fotkami i popisky míst, a kde si celé dobrodružství může člověk uložit, aby na něj opravdu nikdy nezapomněl. Celá myšlenka se nelíbila jen Tomovi, ale také zakladatelům jednoho z nejúspěšnějších českých startupů, bratrům Průšovým, kteří se rozhodli do Worldee investovat. Díky této investici se celý nápad zase o něco posunul a k deníku přibyl plánovač  cest, který umožňuje jednoduchou organizaci a přípravu cesty. 

Worldee se postupem času rozšiřovalo a na začátku roku 2022 vstoupilo do nové fáze, kdy se cestovatelé itineráři nejen inspirují, ale už si je mohou i zakoupit. Na itineráře cest od uživatelů z celého světa tak začala napojovat služby. Na Worldee je proto nyní možné si koupit kompletní balíček cesty, včetně letenky, ubytování, zážitků i půjčení auta. Na cestu může člověk vyrazit sám, s blízkými, ve skupině s průvodcem nebo za Čechem žijícím v zahraničí. Co je na tom všem nejlepší? S Worldee poznáte svět autenticky, skrz oči místních, vyhnete se místům plných turistů a objevíte i ta neobjevená místa. A starosti, ty můžete nechat doma, protože Worldee se o vše postará. Člověk tak ušetří spoustu času se zařizováním a může si užít jeho cestu naplno.

Asi byste se divili, kdyby Tom nepřišel ještě s něčím dalším. K tomu všemu ho ještě napadlo, že existuje spousta cestovatelů, kteří nabízí průvodcovské služby a prodávají je v balíčku se vším všudy (letenka, ubytování apod.), ale dělají to nelegálně. Evropská legislativa jim to totiž neumožňuje, protože pro prodej cestovních služeb v balíčku je nutné mít licenci cestovní kanceláře a pojištění proti úpadku. Takové pojištění je pro jednotlivce velmi náročné získat. No, a co se nestalo, Worldee tento problém vyřešilo. Stalo se můstkem mezi průvodci a dobrodruhy, kteří chtějí cestovat autenticky a dává komukoliv s cestovatelskými zkušenostmi možnost si cestováním vydělávat a rozvíjet svůj byznys.

Na Worldee je v současné době přes 100 000 cestovatelů, kteří se navzájem inspirují, objevují svět očima místních a sbírají nezapomenutelné zážitky. Na webu si můžete vybrat z desítek cest do nejrůznějších koutů světa. Nic z toho by se nedělo, kdyby se Tomáš nerozhodl vystoupit ze své komfortní zóny a cestovat v tom pravém slova smyslu. Takové cestování totiž bourá stereotypy, strach z neznámého, přináší pochopení, příležitosti, znalosti a zážitky na celý život. Worldee spojuje cestovatele a dělá cestování dostupnější pro všechny!

Pojďme společně překročit ty hranice, poznat svět jinak a získat zážitky, které budeš chtít vyprávět.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Soutěž o víkendový pobyt s Worldee

Next Post

Worldee s českou delegací v japonském parlamentu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Read next