Top 6 destinací, které v létě navštívit

Pořád se mě někdo ptá, kam bych jim doporučila letět v létě. Cestuji většinou po světě s batohem na zádech a snažím se tedy vyhledávat místa, která nabídnou od všeho něco, ale především velká dobrodružství, trochu odpočinku a nespočet nových kulturních zážitků. Dala jsem dohromady mých oblíbených 6 destinacích, tak snad se stanou i vašimi TOP místy na naší planetě.


6. místo: Barcelona
Barcelona je město, které pulzuje životem. Je to místo, kde se setkává moderní architektura s historickými památkami, kde ulice vibrují energií a pláže lákají k odpočinku. Gaudího mistrovská díla, jako je Sagrada Família a Park Güell, mě vždy okouzlí svou originalitou. Nezapomenu na své procházky po La Ramble a večery strávené u lahodných tapas.
5. místo pro Maltu
Malta je perla Středozemního moře, která nabízí nejen nádherné pláže, ale i bohatou historii. Medina, starobylé hlavní město Malty, mě přenesla do jiného světa se svými úzkými uličkami a středověkými budovami. Modrá laguna na ostrově Comino je místo, kde jsem si užívala křišťálově čistou vodu a slunce. Na Maltu jsem vyrazila minulý rok v srpnu.

4. místo si vysloužil řecký Zakhyntos

Zakynthos, nebo také Zante, je ostrov s úchvatnými plážemi a dramatickými útesy. Navagio Beach, známá jako Pláž vraku, je jedním z nejfotografovanějších míst v Řecku a já musím ještě vypíchnout nádherný útes KERI, který patří mezi jednu z nejhezčích vyhlídek, kterou jsem kdy v mém životě viděla. Modré jeskyně mě okouzlily svou průzračnou vodou a zářivě modrými odstíny. A nezapomeňte na ulici Laganas! Tam je povinnost večer zajít alespoň nakouknout a nasát řeckou energii. 

3. místo: Mallorca, Španělsko

Mallorca je synonymem pro krásné pláže, malebné vesničky a živou kulturu. Palma de Mallorca, hlavní město ostrova, mě zaujalo svým historickým centrem a majestátní katedrálou La Seu. Doporučuji si vypůjčit i kola přímo v hlavním městě. Vypůjčení je za 10 EUR na pár hodin a díky tomu máte možnost po cyklostezce přijet až na samotný kraj města k útesům a modrým lagunám. Na Worldee najdeš nyní dokonce itinerář a na vlastní pěst můžeš prozkoumat ostrov okolo 17 tisíc
Stříbro putuje na Kypr
Kypr je ostrov s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Limassol a jeho živá atmosféra, Paphos se svými archeologickými nalezišti a Ayia Napa s bílými písčitými plážemi jsou místa, která jsem si zamilovala.  Pokud vyhledáváte levné kluby a bary, Ayia Napa je rozhodně vaše místo, kam vyrazit. Avšak já upřednostnila objíždění útesů a jeskyň – nejvíce se mi líbily BLUE HOLES, které se nachází asi 15 minut od Ayia Napy. 
Vítěz a číslo 1: Madeira, Portugalsko
Madeira je skutečným rájem na zemi. Takový Havaj Evropy. Tento ostrov mě okouzlil svou neuvěřitelnou přírodou, od dramatických útesů po svěží lesy jako ze strašidelného filmu. Procházky po levádách, tradičních zavlažovacích kanálech, mi umožnily objevovat krásy ostrova zblízka. Vyzkoušela jsem si dokonce poprvé surfovat. Tím, že jsou na Madeiře větší vlny, musíte být opatrní, ale určitě je to místo, kde vám lektoři poradí a ukážou, jak na to. Náš nejhezčí zážitek byl ze samotné farmy na severu Madeiry, kde jsme byli ubytováni. 
Každá z těchto destinací mi přinesla nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které si budu uchovávat navždy. NESEĎ DOMA, kup letenku, sbal batoh a vydej se za dobrodružstvím! A pokud se bojíš jet sám, přidej se na nějaký trip, který najdeš na stránkách Worldee. Je to jak pro zkušené cestovatele, tak pro nováčky. Cestám ZDAR!

Článek pro tebe připravila Sarah Horak. I ty můžeš být Travel Buddy jako Sarah a provázet dobroduhy po různých koutech světa. Naše nabídka cest i destinací se stále rozrůstá a to znamená jediné – parta cestovatelů, dobrodruhů, expatů… se musí rozrůstat také. Mrkni na stránku a dej nám o sobě vědět.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Worldee získává investici 100 000 000 Kč a spouští koncept “self guided” cest.

Next Post

Proměň zpocené léto v osvěžující cestu 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Read next