Worldee získává investici 100 000 000 Kč a spouští koncept “self guided” cest.

Naším novým investorem se stává Radim Smička, zakladatel Bazoše. Podpoří nás investicí ve výši 3 milionů eur. Další milion eur přidávají také současní investoři KAIPERI Venture Capital. Nové financování podpoří vedle expanze za hranice i koncept self-guided cest (neboli cest na vlastní pěst), který nabízí neobyčejný rozměr svobody cestování s pečlivě připravenými itineráři od zkušených cestovatelů a expatů včetně nepřetržité zákaznické podpory během celého dobrodružství a mobilní aplikace se všemi potřebnými informacemi k cestě.

Přízeň zahraničních cestovatelů

Jen loni využilo cesty s Worldee tisíce cestovatelů. Přestože jsme v současnosti zaměřeni především na české klienty, postupně expandujeme za hranice. Nová investice zajistí chod Worldee pro další důležité období, během kterého plánujeme, že naši zákazníci budou minimálně z 50 % ze zahraničí.

„Považuji za obrovský úspěch, že se nám v této nelehké době podařilo získat takto vysokou investici. Worldee bude moci dospět, nahirovat seniorní tým a pořádně rozjet mezinárodní expanzi. Investovat budeme především do technologie a škálovatelnosti. Aby se s námi mohl na cestu vydat kdokoliv na světě jednoduše a dostupně,“ vysvětluje Tomáš Zapletal, zakladatel Worldee. 

S Worldee sám sobě tím nejlepším průvodcem

Worldee přináší nový způsob jak prozkoumávat více než 60 zemí světa na vlastní pěst. Itineráře jsou složené z reálných zážitků a zkušeností těch, kteří už místa procestovali křížem krážem. Self-guided cesty jsou určeny dobrodruhům, kteří na svých cestách preferují absolutní svobodu a flexibilitu, ale nechtějí věnovat čas a energii únavnému plánování a zařizování všech předodjezdových záležitostí a formalit nebo jet ve velké skupině s klasickou cestovní kanceláří.

„Člověk stráví průměrně třicet hodin plánováním dovolené, což je poměrně velká časová dotace, kterou mohou naši zákazníci věnovat jiným aktivitám,” dodává Tomáš Zapletal.

Každý, kdo si zkušenými cestovateli předpřipravenou cestu zakoupí, obdrží kompletní balíček služeb a ve Worldee aplikaci pak najde informace o letu, ubytování, destinaci, počasí nebo seznam věcí, které si má zabalit. Navigace a geolokační notifikace každého navedou k jednotlivým místům z itineráře a díky audioprůvodci se o nich dozví i mnoho zajímavostí. Cílem je, aby cestování bylo dostupné všem a aby každý načerpal zážitky, o kterých bude chtít vyprávět. Cestovatelská platforma Worldee tak spojuje to nejlepší z cestování na vlastní pěst a s cestovní kanceláří.

„Naše aplikace navíc využívá pokročilou AI technologii a mimo jiné umí upozornit uživatele, když se pohybuje kolem místa, které ho zajímá. Když tedy půjde cestovatel například kousek od Eiffelovy věže v Paříži, přijde mu od Worldee notifikace a navigace ho pak k věži dovede,” zmiňuje Pavel Soukup, produktový manažer cestovatelské platformy Worldee.

Self guided cesty v bodech:

  • Individuální cestování v libovolném termínu a počtu osob
  • Podle tipů dobrodruha, který destinaci již procestoval
  • Průvodcem na cestě je aplikace s detailním itinerářem
  • V kompletním balíčku včetně letenky, ubytování a služeb
  • Podpora 24/7 na telefonu po celou dobu cesty

Ve Worldee si zakládáme na tom, abychom našim klientům, ať už vyrazí sami, či v partě, zprostředkovali autentickou dovolenou, během které se vyhnou přelidněným místům a turistickým nástrahám. Díky aplikaci mohou nové kouty světa poznávat vlastním tempem dle svých individuálních zájmů a potřeb.

„Chceme, aby cestování bylo skutečným dobrodružstvím, ale zároveň bez stresu spojeného s organizačními záležitostmi. S Worldee můžete být pánem svého času a aktivit, aniž byste se museli trápit plánováním,“ říká k inovativnímu konceptu cestování Tomáš Zapletal, který Worldee před čtyřmi lety založil.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Erika Valkovičová: O zamzrlém království a dobrodružství v Grónsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Read next