Zažij nekončící jaro na Madeiře a vydej se vstříc dobrodružství

Zažij nekončící jaro na Madeiře

Madeira je skvělá v tom, že je zde počasí konstantně jarní po celý rok (takže ti nebude ani vedro ani zima), ale především má naprosto jedinečnou přírodu. Speciálně pokud miluješ turistiku, je Madeira prostě tvoje země. Osloví tě svou krajinou levád, útesů, černých pláží, vavřínových lesů, hor i neskutečných výhledů. Pozadu nezůstávají ani stylová malebná městečka i unikátní flóra a fauna. Bonusem je zde chutná kuchyně.

Tento ostrov, který je zelený i v zimních měsících, se stal právem hojně vyhledávaným cílem turistů, fotografů i milovníků skvělého ovoce. Právě rostlinám se zde díky klimatickým podmínkám skvěle daří. Chceš ochutnat nejlahodnější ovoce na světě? Pak vyraz na cestu s Marťou, neboli Freecoolinou, dobře ví, kde ho sehnat. Vynikající je navíc i zdejší víno!

Super cestu na Madeiru si připravil i Travel Buddy Marek Žíla. S tím navštívíš všechny zdejší top místa, doplní je o pár slušných hiků dechberoucí krajinou, ale zároveň jeho základnou je opravdu krásné ubytování s výhledem na moře, terasou, zahradou i bazénem. Za nás je to jednoznačně kombinace kvalitního relaxu i dobrodružství. Jako bonus, kdo bude mít zájem, může vyrazit na surf.

Pokud tě láká udělat si dovolenou na ostrově tak trochu po svém, vyraz za našimi oblíbenými Travel Buddies Vladem a Danou. Madeira je jejich domovem a dokážou ti tak opravdu skvěle poradit naprosto s čímkoliv. Jelikož už se společně známe nějaký ten čas, zkombinovali jsme pobyty ve vilách Vlada a Dany se skvělými výlety s jejich kamarádem – výborným zkušeným průvodcem Tomášem Repčíkem, a vytvořili tak unikátní cestu Autentická Madeira. Termínů je sice v průběhu roku nespočet, ale kvůli ohromnému zájmu mizí místa doslova před očima!

Nejen ale díky svým přírodním krásám je Madeira známá. Na své si tu rozhodně přijdou fanoušci fotbalu, avšak jen za předpokladu, že jejich nejoblíbenějším hráčem není Lionel Messi. Ve Funchalu se totiž narodil Cristiano Ronaldo, který je zde místními opravdu uctíván. Slavný fotbalista má v hlavním městě muzeum a sochu, ale navíc je na ostrově po něm dokonce pojmenováno i jedno letiště.

Madeiřané se i velmi rádi baví. Důkazem toho jsou například úžasné karnevalové slavnosti v období masopustu, které jsou velmi podobné slavnému karnevalu v Riu de Janeiru. Průvody lidí v maskách mají dvě specifické trasy, jsou doplněny hudbou, soutěžemi a v ulicích se tančí samba. Oslavy Nového roku stojí na ostrově taky rozhodně za to, ohňostroje jsou tu fenomenální. Oblíbeným je i květinový festival, který láká turisty z celého světa. Jeho hlavní atrakcí je barevný průvod Cortejo Alegórico da Flor.

Potřebuješ ušetřit a přesto je Madeira tvou snovou destinací? Mrkni na naše self guided tripy. Termíny v prosinci i lednu jsou doslova za pár kaček a špatného počasí se bát nemusíš, jak už jsme psali – jaro je tu po celý rok ?.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Na Azory s Markem Rybářem

Next Post

Vanlife na vlastní kůži & rozhovor s Honzou Rychtaříkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Read next