Cestujte self-guided na vlastní pěst a bez starostí

Cestujte self-guided na vlastní pěst a bez starostí

Baví tě cestování dle vlastních pravidel bez nalajnovaného programu organizovaných zájezdů? Chceš být pánem svého času a aktivit, ale zároveň oceníš, když s tím vším příjemným, co každá dovolená přináší, odpadne veškerá tomu předcházející časově vyčerpávající administrativa, plánování a zařizování? Jen si sbalíš kufry, vyrazíš na letiště a už si jen užíváš skvělých dobrodružství? To vše s námi můžeš mít! Přinášíme ti totiž speciální koncept tzv. self-guided cest.

Co to vlastně jsou self-guided cesty? Jak přímý překlad napovídá, staneš se svým vlastním průvodcem. Nikdo tě nebude budit, někam honit, nutit do poslouchání dlouhých výkladů o každé památce, atd. Máš absolutní svobodu s tím bonusem, že vše od nás budeš mít v předstihu zajištěné – letenky, ubytování, dopravu i ověřený itinerář s tipy, kolik co stojí, co navštívit i našimi doporučeními toho, co jsme zažili na vlastní kůži a můžeme ti tak z první ruky předat dále. Zároveň budeš mít od nás online podporu po celou dobu cesty a stejnou jistotu jako při cestování s klasickými cestovními kancelářemi, máme licenci a pojištění proti úpadku. Navíc pro tebe vyhledáváme a vytváříme ty nejvýhodnější a nejzajímavější cesty, abychom ulehčili tvé peněžence, ale zároveň ti poskytli i tak ty nejlepší zážitky. Self-guided nemá limity – můžeš vyrazit ve dvou či v partě, půjčit si auto či cestovat místní dopravou, meze se nekladou.

A teď to nejdůležitější, jaké destinace můžeš s Worldee aktuálně objevovat? Nabídka je velmi pestrá. Láká tě vyrazit někam do tepla, ale zároveň se nechceš pouze válet na pláži? Vydej se na cestu na Kanárské ostrovy. V nabídce máme hned čtyři z nich. Na větrné Fuerteventuře můžeš vyzkoušet surf, projet se na kole zdejší měsíční krajinou či vyrazit loďkou do nádherné chráněné oblasti malého ostrova Lobos. Pokud tě lákají pořádné horské túry, Tenerife je pro tebe tou pravou volbou. Nachází se tu totiž nejvyšší hora Španělska – El Teide. Možností úžasných hiků je tu ale nespočet. Pokud již tyto ostrovy máš prozkoumané, Gran Canaria i Lanzarote rozhodně nezůstávají pozadu. Týden je na ně skoro málo ?

Bližší alternativou ke Kanárům jsou určitě italské ostrovy Sardinie a Sicílie. Tyto překrásné destinace nenabízí jen nejlepší evropské pláže, ale i nádhernou přírodu a ohromující historické památky. Pokud tě tíží čas, ale chceš zažít cestu podobného typu, mrkni na portugalské Algarve. Kolem malebného městečka Lagos se rozprostírají úžasné pláže lemované útesy a ty nejkrásnější jeskyně, které můžeš objevovat třeba na kajaku. Výborně zde také vaří (a to víno!!!).

Pokud se ještě chvíli zdržíme u Portugalska, stálým hitem je již od loňského roku bezesporu Madeira. Tento úchvatný ostrov je oblíbený především pro své turistické vyžití, ale i surfaři si zde najdou své. Po stopách portského vína i za místy, které inspirovaly J. K. Rowlingovou k napsání Harryho Pottera, můžeš vyrazit do města Porto. Prodloužený víkend je na tuto cestu jako ušitý.

Pořádný relax na nádherných písečných plážích tě čeká rozhodně v Řecku. Vydej se na vlastní pěst na KrétuSkiathosKyprRhodos či Korfu. Kromě odpočinku u moře tě potěší i výborné jídlo, přívětiví místní i trocha té kultury a historie. Tyto země jsou ideální navíc pro rodiny s dětmi. Super pohodu a absolutní svobodu si s celou rodinou užiješ i při cestování s karavanem. Úžasné cesty jižním Španělskem jsme si pro tebe připravili ve spolupráci s Campiri. Jak to celé funguje, se dočteš zde.

Že tě to táhne více na sever? Vyraz na dobrodružství do dánských měst Kodaň a Malmö přes legendární most Öresund či objevovat finské Helsinky.

Tak či tak, ať už vyrazíš jen relaxovat k moři či si dáš pořádnou túru nebo tě to více táhne ke gastrocestování, dobrodružství je vždy zaručeno. Oproti vedeným cestám díky self-guided více splyneš s tamní kulturou, zapadneš mezi místní, a tak můžeš procítit danou zemi více do hloubky po svém. Zároveň my z Worldee jsme tu vždy pro tebe.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Vanlife na vlastní kůži & rozhovor s Honzou Rychtaříkem

Next Post

Gastrocesty s Mistrem Málkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Read next