Příběh z Keni aneb olympijské dary z Čech do Afriky

Co přesně tě napadne, když se řekne Afrika? Afrika je natolik různorodý kontinent, že je těžké vypíchnout jednu celoplošnou vlastnost (možná kromě vedra, ale i to je v různých zemích odlišné). Maroko, Egypt, Keňa, Madagaskar, Seychely nebo třeba Jihoafrická republika – každá země vyniká něčím jiným. Ve čtvrtek 25.5. je Mezinárodní den Afriky a tak by to chtělo nějaký pěkný africký příběh, co říkáš? Jeden takový znám, je z Keni a fakt stojí za to 🙂

Koho z nás napadne adoptovat v Keni dceru? Koho z nás napadne vydat se za keňskými dětmi, aby je prostě jen tak potěšil uspořádáním Olympijských her? Koho z nás napadne vzít si na palubu letadla vrhačskou kouli? Tak tohle všechno napadne jedině Tomáše Zapletala, sveřepého zakladatele Worldee. 

Tomáš velice rád pomáhá dětem a tak není divu, že kdysi adoptoval holčičku v Keni, které dodnes platí školné. Dlouhou dobu plánoval, že se za ní pojede podívat, ale návštěvu nechtěl nechat jen tak ledabyle ve stylu “Ahoj, já jsem ten frajer z Čech, co za tebe cáluje školu”. Když už se měl do Keni vydat, chtěl tam něco zanechat. Vymyslel proto, že v Keni uspořádá Olympijské hry pro děti, které žijí ve stejném centru jako jeho adoptovaná dcera. Myšlenka byla taková, že tam dopraví nejrůznější náčiní, se kterými si děti vyzkouší sporty, jaké dosud neměly šanci poznat (mimo jiné třeba golf nebo lukostřelbu). Sportovní náčiní jim tam poté nechá, aby jej děti mohly dále využívat v rámci tělesné výchovy. 

Tak a teď si zkrátka k plavkám a potápěčským brýlím přibalit luky a šípy, nic nestandardního, nebo jo? 🙂 Když si Tomáš něco usmyslí, jde do toho po hlavě, takže se nakonec sebevědomě vydal na letiště se sedmi obrovskými krabicemi, které se svými rozměry sotva vešly do limitů letecké společnosti. “Bylo to docela zábavné,” směje se Tomáš, “nejzábavnější to bylo s vrhačskou koulí, protože tu jsem si vzal s sebou na palubu, ty kila by u odbavení asi neprošly.” 

Tomáš se i se vším sportovním vybavením za keňskými dětmi úspěšně dostal a na dětských tvářičkách vyčaroval široké a upřímné rohlíky od ucha k uchu. Na Rusinga Islands, kde se dětské centrum nachází, strávil dva týdny. Další dva týdny pak ještě po Keni cestoval a právě zde, během toulání se po pěšinách této nádherné africké země, se v Tomášově mysli rozvíjela myšlenka o Worldee. 

Mrkni na stručný itinerář Tomova putování po Keni: 

1. – 3. den: Nairobi 

4. – 18. den: Rusinga Islands 

18. – 19. den: Nakuru 

19. den: Hells Gate National Park 

20. den: Národní park Tsavo East a The Beach House 

21. den: The Beach House, Safina Beach Bar a Watamu Beach 

22. den: Mombasa 

23. den: Mombasa a Národní park Amboseli 

24. den: Arusha a Ngorongoro Crater 

25. den: Ngorongoro Crater a Národní park Serengeti 

26. den: Národní park Serengeti 

27. den: Národní rezervace Maasai Mara 

28. den: Nairobi

Chceš vidět více fotek z Keňských Olympijských Her? Podívej se do detailu Tomovy cesty Olympijské hry a cestování


Která z afrických zemí láká tebe? Vydej se s Worldee surfovat do Maroka, relaxovat na Zanzibar, prozkoumat Madagaskar, ochutnat světoznámý rum Takamaka na Seychely nebo v příštím roce za divočinou i pohodou do Keni

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Rozmanitá příroda Tenerife

Next Post

Budoucnost AI v cestování

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Read next