Thajsko na míru

Koh Lanta je ostrov v Andamanském moři, který se nachází na západním pobřeží Thajska. Je to oblíbená turistická destinace díky svým nádherným plážím (Long Beach, Klong Dao Beach, Kantiang Bay, Bamboo Bay), tyrkysově modrému moři a klidné atmosféře. Nachází se zde také několik národních parků jako je Mu Ko Lanta s ostrovy bohatými na podmořský život či Khao Mai Kaew, který ukrývá nádherné vodopády, divokou přírodu a tropickou vegetaci. Ostrov nabízí zároveň mnoho restaurací a barů s výbornou tradiční thajskou kuchyní za naprosto bezkonkurenční ceny, své si zde naleznou tedy rozhodně i milovníci gastrocestování. Na prozkoumávání krás ostrova nejlépe slouží skútr, pro aktivnější cestovatele jsou k dispozici i kola. Není překvapením, že krásy Koh Lanty učarovali nejednomu návštevníkovi. Našemu Romanovi však krapet více, tráví totiž na ostrově vždy větší část roku ve svých krásných Mango Houses ve Starém městě. Na jaře letošního roku se za Romanem na Koh Lantu vydala Verča Kocmanová se svým manželem Michalem a my máme nyní tu čest vás provést v jejich stopách.

Verča a Michal už navštívili plno zemí na vlastní pěst, jsou to již ostřílení cestovatelé, kteří se dohovoří výborně anglicky a v cizině se opravdu neztratí. V běžném životě jsou ale velmi pracovně vytížení, obrátili se proto na nás s pomocí o spoluvytvoření jejich dubnové cesty na míru do Thajska. Jestli ale někdo očekával, že by manželé skončili pouze u objevování cílové destinace, pěkně by se spletl. Verča a Michal si přáli zažít autentickou atmosféru Bangkoku, poté pořádně prozkoumat Koh Lantu a závěrečné dny dovolené si vychutnat luxusněji na Krabi. Jak si celou cestu oba užili, se můžete dočíst v krátkém rozhovoru níže.

Veru, mohla bys v pár větách popsat jak na vás zapůsobil Bangkok?

Bangkok má neuvěřitelnou atmosféru. Strávili jsme tady 3 noci a nejlepší bylo vidět, jak je rozmanitý – kontrast nového, moderního s tradičními chrámy a malými chýšemi, život místních. Užívali jsme si jak nádherných chrámů (pro mě nejkrásnější Wat Benchamabophit, kde jsme byli skoro sami), tak třeba pouliční jídlo, které bylo levné a naprosto fantastické. Večer jsme si dopřávali výhledy ze sky barů, kde byla i příjemná teplota a chládek oproti horkému dni. Předposlední den jsme si vyjeli vlakem do města Ajutthaja, to jsme si na pronajatém kole projeli, a mohli jsme tak obdivovat historický park, který je součastí světového kulturního dědictví UNESCO.

Jak probíhal váš přesun z letiště v Krabi na Koh Lantu?

Naprosto bez problémů. Řidič sice moc anglicky neuměl, ale bez komplikací nás dovezl až přímo k ubytování. Cesta ubíhala poměrně rychle, protože člověk pěkně v klidu mohl sledovat okolí. I plavba trajektem zabrala jen pár minut.

Co se ti nejvíce líbilo na Koh Lantě a co naopak méně? Doporučila bys nějaká specifická místa a zážitky?

Koh Lanta je oproti Krabi daleko méně turistická, je krásně zelená a hodně o přírodě. Na plážích jsme byli kolikrát uplně sami 😊. Půjčili jsme si skútr a ostrov projeli, co to šlo.

Nejkrásnější zážitek máme z Lanta Elephant Sanctuary, kde jsme si zaplatili základní vstupné, které zahrnovalo povídání o útulku, krmení slonů a jejich mytí. Člověk se tak dostal do těsné blízkosti s tímto krásným stvořením, mohl si ho hladit a samozřejmě vyfotit.

Také bych doporučila krásnou pláž Bamboo Beach, kde jsme dokonce viděli letuchu malajskou. Absolvovali jsme procházku džunglí s průvodcem k vodopádům, kde jsme se dostali i do blízkosti kobry, malých netopýrků nebo pavouků.

No a samozřejmě jsme si koupili lodní výlet na Phi Phi a známou May Bay, který nás mile překvapil. Čekali jsme turistickou “past”, ale opět na pláži nebylo tolik natřískáno, jak se píše. Pláž je krásně dlouhá, takže se návštěvníci krásně rozprostřou. Je to ale samozřejmě především ideální lokace pro mladé, kteří si chtějí užít noční život.

Jak jste si užili stravování na Koh Lantě, co jste ochutnali a na kolik vás to vycházelo cenově?

Na Koh Lantě jsme si kupovali čerstvé ovoce k snídani, výborné mango, ananas, dračí ovoce. V restauracích jsme ochutnali opravdu skvělé thajské jídlo přes pálivé polévky Tom Yum až po mořské plody, ryby atd. Ceny se většinou pohybovali kolem krásných 100 Kč na osobu za večeři i s nápojem. My jsme si hlavně užívali džusy z čerstvého ovoce, které byly naprosto fantastické.

Jaký byl tvůj pobyt v Mango Houses a komunikace s Romanem?

Komunikace probíhala přes WhatApp, řešili jsme hlavně úklid a také nám Roman pomohl zařídit transfer z Koh Lanty do našeho dalšího hotelu na Krabi, což bylo úžasné. Dokonce mi obstaral fén 😊. Mango Houses nás překvapily svojí autenticitou, což dodávalo na zážitku, ale rozhodně bychom uvítali klimatizaci, ač je člověk hned nad mořem, horka jsou obzvláště v dubnu extrémní. Večer je venku občas hlučněji, ale to k Asii patří.

Krabi jste pojali již trochu luxusněji, řekla bys nám pár slov i k této vaší finální destinaci?

Na Krabi jsme si vybrali trochu luxusnější ubytování, naším cílem byl hlavně odpočinek. Samozřejmě jsme si pronajali tradiční loď a vyrazili na Rayley beach, což byl náš poslední výlet. Město Ao Nang bylo již trochu živější s velkým množstvím restaurací a příležitostí k nakupování , což nám ale vůbec nevadilo. Dokonce jsme si tady oblíbili restauraci, kde tak výborně vařili, že jsme tam chodili každý den 😎.

Láká vás také sestavit si cestu úplně dle svého gusta? Neváhejte se nám ozvat e-mailem na info@worldee.com či telefonicky na +420 378 220 068. S Verčou a Michalem již začínáme dávat postupně dohromady jejich další dobrodružství, které povede tentokrát do Vietnamu a Kambodži 😎✈️

Foto: Veronika Kocmanová

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Rhodos akční i poznávací

Next Post

Tomík na cestách v Gruzii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Read next